Busszák meg

Egy ideje keringenek hírek arról, hogy a környékünkre (másfél-két óránként) járó helyi volánbuszt kiadják egy külsős cégnek, aki az Ikarusnál kisebb buszokkal üzemelteti majd a járatot, mert az Ikarusok kihasználtsága igen alacsony. Tegnap mt mondta, hogy látott Szentendre-Pismány feliratú Mercedes Sprintereket az állomáson. Én meg ma ezt találtam. Idióták. Hülyék. Wáááááá…. Semmi értelme az egésznek, ha nincs járatsűrűség. Egy másfél óránként járó busszal továbbra is csak az ingyen közlekedő nyugdíjasok fognak járni, mert nem lehet rá számítani, inkább mindenki legyalogol a 11-esig, és felszáll egy helyközire. Nem mellesleg a helyi jegy, amiből nincs diák, az 170Ft. Ha lemegyek a 11-esig, és kérek Budapest elejéig egy diákot aztán leszállok a HÉV-nél, az 125Ft. Hazafelé Lányfalu eleje a jegyen szereplő cél. Persze az is igaz, hogy így legalább jegyet veszek, és nem a söfőr zsebébe dugdosom a százast, mint ahogy az a pismányi buszos szokásos. Kiváncsi vagyok most, hogy külsősnél van a járat, ez fog-e változni.